Dopasowanie rodzaju alufelg do samochodu – jak to zrobić dobrze?

W sklepach oraz na różnego rodzaju bazarach można dzisiaj znaleźć dziesiątki, jeśli nie setki różniejszych wzorów alufelg. Jeśli już wiemy, które rozmiary z nich będą odpowiadały właśnie naszemu samochodowi, pozostaje jedynie kwestia dopasowania ich wzoru i wyglądu do naszych oczekiwań. Dla przykładu – felgi aluminiowe w Warszawie przy Modlińskiej są prawdziwą skarbnicą najnowszych wzorów, w jakie tylko można się zaopatrzyć.

Klasyka w dobrym wydaniu

Najbardziej podstawowymi alufelgami, jakie znajdziemy na rynku, są  te pięcioramienne i to za ich pomocą jesteśmy w stanie uzyskać tak naprawdę dowolny efekt – zarówno podkreślić sportowy rys naszego samochodu, jak i na przykład jego elegancję lub wysmuklić sylwetkę. Również ich sześcioramienny odpowiednik jest powszechnie i uniwersalnie stosowany w różnego rodzaju samochodach, od tych codziennego użytku aż do tych sportowych.

Alufelgi wieloramienne – poziom wyżej

Jeśli chcemy jednak bardziej podkreślić charakter naszego samochodu, powinniśmy zdecydować się na wieloramienne felgi, takie, które najczęściej widzimy jako używane felgi stalowe do Mazdy. W tym wypadku nasz samochód będzie wyglądał na smuklejszy oraz delikatniejszy.  Szczególnie filuterne są te szprychowe, które maksymalnie pogłębiają ten właśnie efekt. Dzięki nim samochód świetnie prezentuje się zarówno w ruchu, podczas jazdy, jak i podczas spoczynku, są więc jednym z najlepszych decyzji, jakie można podjąć.