Dlaczego felgi produkcji niemieckiej są lepsze?

wymiana opon Warszawa Białołęka

Na pytanie postawione w temacie odpowiemy na przykładzie jednej z największych niemieckich firm zajmujących się produkcją felg aluminiowych i stalowych, czyli koncernu ALCAR. Produkty powstające w ultranowoczesnej fabryce w Niemczech słyną z trwałości jakości wykonania nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Jak pokazuje nasze doświadczenie i relacje klientów użytkujących zarówno oryginalne felgi aluminiowe jak i felgi produkowane przez ALCAR, niejednokrotnie okazało się, że felgi oryginalne przegrywają w bezpośrednim starciu z tymi produkowanymi przez Niemców.

A mówimy tu przede wszystkim o trwałości lakieru. Niestety, ale oryginalne często bardzo piękne felgi już po 2-3 sezonach potrafiły wyglądać tragicznie. Zastosowany lakier zaczął się łuszczyć, a pod nim samym pojawiły się oznaki utleniania i korozji. Problem dotyczy w głównej mierze oryginalnych felg aluminiowych o niejednolitym lakierowaniu – niestety tych najbardziej atrakcyjnych wizualnie, najczęściej wybieranych w salonach samochodowych.

W tym miejscu uwidacznia się przewaga felg koncernu ALCAR. Do niemieckiego producenta należą takie marki jak DEZENT, DOTZ i AEZ. Wszystkie modele felg w obrębie tych marek wyróżniają się niezwykle trwałą powłoką lakierniczą – użytkowanie przez 4-5 lat nie miało żadnego wpływu na ich wygląd. Dodatkowo najczęściej były one montowane z oponami jako koła na zimę, a wiemy co sól potrafi zrobić z aluminium – nie w tym wypadku.

Przewagą niemieckiej technologii jest skupienie większości sił na jakości i trwałości. Zastosowane najnowocześniejsze technologie lakierowania (np. SR3) opracowane przez ALCAR dają zauważalną przewagę trwałości na wiele lat. Felgi aluminiowe AEZ, DOTZ, DEZENT zakupisz u autoryzowanych dealerów niemieckiego producenta ALCAR – np. w Warszawie (salon z felgami lub sklep online) – felgi aluminiowe Warszawa – Konwaliowa 5. W tym samym miejscu możesz również zamontować opony na nowe felgi (cennik – wymiana opon Warszawa Białołęka).